Client Performances - 18th & 19th June - 21/06/16

Sachin Rana

What a week for our CricX stars, despite the unpredictable weather! Check out our Honours Board below.

 

Batting 

 

NameClubLeagueRuns Bowling
Ed Young Potterne  West of England Premier Cricket League  193
Sachintha Galhenage Torquay Devon Cricket League  133
PJ Coetzee East Kilbride Western District Cricket Union Sunday League 107*
Evan Johnson  Old Southendian & Southchurch  Essex League  103*
Jonty Rushton  Wivenhoe Town Two Counties Cricket Championship 102
Ben Pye Wembley  Middlesex County League 100*
Hannes Venter Ferguslie Western District Cricket Union 94
Corey Sinclair Chudleigh Devon Cricket League  91*
Jacques Budricks Shobrooke Park  Devon Cricket League 89
Jonathan Fletcher Lymm Oughtrington Park Cheshire Cricket League  80*
Obus Pienaar Sleaford Lincolnshire County Board Premier League  78
Sachin Rana Austerlands  Pennine Cricket League 75 7-23
Callum Hill Scholes (Huddersfield) Sykes Cup 74
Neville Talbot Enfield Middlesex County KO Cup 74
Givon Christian Davenham Cheshire County Cricket League 73
Chris Marrow Penrith  Northern Premier Cricket League 69
Byron Boshof Horsforth  Airedale & Wharfedale Senior Cricket League 67*
James Day Camberley Surrey Championship 64*
Talor Williams Cheadle Hulme Cheshire County Cricket League 59*
Michael Waldren Tonbridge  Kent Cricket League 56
Saeed Bin Nasir Marske North Yorkshire & South Durham Cricket League 55  
Adam McDermott Nassington Rutland League 54
Alex Pyecroft Harborne Birmingham & District Premier Cricket League 53*
Dale Brander Wroxeter Grove Shropshire County Cricket League 53 3-33

 

 

Bowling

 

NameClubLeagueBowlingRuns
Sachin Rana Austerlands Pennine Cricket League 7-23 75
Chris Beaty Addlington Village Kent Cricket League 6-11
Mbekezeli Mabuza St Albans Hertfordshire Cricket League 6-26
Luke Benaquista Brooksbottom  Greater Manchester Cricket League 6-35
Dinesh Salunkhe Ifield Sussex Premier Cricket League 6-36  
Munowar Samsodien Steyning  Sussex Premier Cricket League 6-39
Brady Barends Padiham Ribblesdale Cricket League 6-45
Mitchell Phelps Potters Bar  Hertfordshire Cricket League 6-45
Seth Rance Furness  North Lancashire & Cumbria Cricket League 6-49
Charl Cyster Broseley Shropshire County Cricket League 5-25
Ben Durrant Windsor  Thames Valley Cricket League 5-25
Dwaine Fielding Corsham  West of England Premier Cricket League 5-27
Francois Mostert Bangor  North Wales Cricket League 5-32
Anubhav Thapa Broxbourne  Hertfordshire Cricket League 5-37
Parth Shah Dorking  Surrey Championship 5-38
Robbie Frylinck Dosti Topklasse 4-7
Nic Maegraith Beacon (Shropshire) Shropshire County Cricket League 4-11
Carl Brungar Buckhurst Hill Essex League 4-15
Liam O'Connor Coggeshall Town  Two Counties Cricket Championship 4-15
Josh Henry Beacon  Staffordshire Club Cricket Championship 4-18
Mishkal Ramsaroop        Ferguslie Western District Cricket Union 4-20
Rhett Bridgens Nettleham  Lincolnshire County Board Premier League 4-21
Azeem Ghumman Glendermott  North West Cricket Union 4-30
Wayne Morgan The Roebucks  Kent Regional Cricket League 4-35

 

 Follow all our news and views on twitter @cricketagency


 

 

 

 
Archived News
View all archived news stories