Client Performances - 30th & 31st July - 04/08/16

Scott Davidson

The stats just get better and better each week! See this week's honours board below.

 

Batting 

 

NameClubLeagueRuns Bowling
Byron Boshof Horsforth  Headingley & District T20 Final  147*
Jaco van Greunen Shipley Hall  Newark Club Cricket Alliance 133*
Shoaib Nasir Geddington Northamptonshire Cricket League 115*
Alex Pyecroft Harbourne Warwickshire Sunday League 115 4-2
Haydn Slodecki Milford Hall  Staffordshire Club Cricket Championship 112
Muhammad Ayub Woore  North Staffs & South Cheshire League 111*
Adam McDermott Nassington  Cambridgeshire & Huntingdonshire Premier League 109
Ricardo de Nobrega Murton  Durham Cricket League 106*
Matthew Smit Bromley  Kent Cricket League 104
Mbekezeli Mabuza St Albans  Hertfordshire Cricket League 101 4-25
Shacaya Thomas Lullington Park  Derbyshire County Cricket League 101
Scott Newman Linden Park  Kent Cricket League 99
Josh Sundberg Eastcote  Middlesex Couty Cricket League 95
Brian Barnard Cannock  Staffordshire Club Cricket Championship 92
Matthew Hopkins Sandford  Devon Cricket League 89
Aubrey Towler Kiveton Park Colliery  Bassetlaw & District Cricket League 89
Fahad Iqbal Fives & Heronians  Essex League 87
Dain Moreton Great & Little Tew  Home Counties Premier Cricket League 87
Jacques Budricks Shobrooke Park  North Devon Cricket League 85*
Fritz de Beer Langley Mill United  Derbyshire County Cricket League 80
Kyle van Nierkerk Gedling Colliery  Newark Club Cricket League 80  
Jordan Silk Cuckfield  Sussex Premier Cricket League 79*
Daniel Anderson Shepley  Drakes Huddersfield Cricket League 79
James Day Camberley  Surrey Championship 79
Scott Duggan Holmesdale  Kent Cricket League 71*
Sahan Wijerathne
Potterne  West of England Premier Cricket League 71*
Ben Chaplin Bartestree & Lugwardine Worcestershire County League 67
David Johnson Old Southendian & Southchurch  Essex League 67
Mitchell Todd Vauxhall Mallards  East Anglian Premier Cricket League 67
Jack Hargreaves Wisbech Town  Rutland League 66
Connor Jackson Wellingborough Town  Northamptonshire Cricket League 64
Josh Sundberg Eastcote  Middlesex County Cricket League 62*  
Owen Lynch Hadleigh & Thundersley  The Essex Sunday League 62
Ngoni Mupamba Kislingbury-Temperence  Northamptonshire Cricket League 62
Talor Williams Cheadle Hulme  Cheshire County Cricket League 62
Jacques Budricks Shobrooke Park  Devon Cricket League 60*
Craig Elliott Hartsholme  Lincoln & District League 60*
Saeed Bin Nasir Marske  North Yorkshire & South Durham Cricket League 60
Adam Keefe Callington  Cornwall Cricket League 60
Nick Maegraith Beacon Shropshire County Cricket League 60
Scott Davidson Chislehurst & West Kent  Kent Cricket League 59 6-31
Brenton Parchment Atherton  Bolton Cricket League 58 4-4
Tom Bruce Netherfield  John Scott County Cup 58
Damon Kerr West Herts  Hertfordshire Cricket League 58
Byron Haycock Attenborough  South Nottinghamshire Cricket League 57
Tylor Trenoweth Woodhouses  Greater Manchester Cricket League 56* 5-35
Sushant Balajee Rowledge  Southern Premier Cricket League 55
Kyle van Nierkerk Gedling Colliery  South Nottinghamshire Cricket League 55
Rhett Bridgens Nettleham  Lincolnshire County Board Premier League 53
Sam Chamberlain Chipstead  Surrey Championship 51
Matt Perilli Marton  North Yorkshire & South Durham Cricket League 51
Ed Young Potterne  West of England Premier League 50

 

 

Bowling

 

NameClubLeagueBowlingRuns
Scott Davidson Chislehurst & West Kent  Kent Cricket League 6-31 59
Phumzile Yiba Murton  Durham Cricket League 5-11
Cephas Zhuwao Shaw  Pennine Cricket League 5-18
Tylor Trenoweth Woodhouses Greater Manchester Cricket League 5-35 56*
Munowar Samsodien
Steyning  Sussex Premier Cricket League 5-40
Alex Pyecroft Harborne  Birmingham & District Premier Cricket League 5-60
Alex Pyecroft Harborne Warwickshire Sunday League 4-2 115
Brenton Parchment Atherton  Bolton Cricket League 4-4 58
Wessel Hartslief Avebury  Wiltshire Cricket League 4-18
Anubhav Thapa Broxbourne  Hertfordshire Cricket League 4-23
Mbekezeli Mabuza St Albans  Hertfordshire Cricket League 4-25 101
Parth Shah Dorking  Surrey Championship 4-29
Ruhan Pretorius Fordhouses Birmingham & District Premier Cricket League 4-30
Josh Fidler Mayfield  Sussex Premier Cricket League 4-34
Sachintha Galhenage Torquay  Devon Cricket League 4-37
Seth Rance Furness  North Lancashire & Cumbria Cricket League 4-46
Arnab Saha East Haddon  Northamptonshire Cricket League 4-68

 

 Follow all our news and views on twitter @cricketagency


 

 

 

 
Archived News
View all archived news stories