Client Performances - 5th & 6th August 2017 - 14/08/17

Sangeeth Cooray

 What a weekend for our CricX stars - check out the honours board below!

 

Batting 

 

NameClubLeagueRuns
David White Tickhill  Yorkshire South Premier League 137*
Chanaka Ruwansiri Rushden Town  Northamptonshire Cricket League 137*
Matthew Hopkins Trowbridge  West of England Premier Cricket League 123
Gamindu Kanishka Thame Town  Home Counties Premier Cricket League 122*
Saeed Bin Nasir Marske  North Yorkshire & South Durham Cricket League 121*
Liam Hope-Shackley Wivenhoe Town  Two Counties Cricket Championship 119
Francois Mostert Bangor  North Wales Cricket League 103*
Benjamin Steyn Wisborough Green  West Sussex Invitation Cricket League 102*
Iraq Thomas Congresbury  Bristol & District Cricket Association 100*
Cody Irvine Newdigate  Surrey County League Cup 88*
Danny O'Shea Malahide  Leinster Cricket Union 88
AD Gagiano Wednesbury  Lichfield & District Cricket League 86
Nicholas Smit Aston Hall  Yorkshire South Premier League 85
Sameera Sadamal Millom  North Lancashire & Cumbria Cricket League 84
Lahiru Udara Chipstead  Surrey Championship 78
Chamika Karunaratne Andover  Southern Premier Cricket League 69
Wade van Zyl Edenfield  Greater Manchester Cricket League 68
Matthew Smit Bromley  Kent Cricket League 66
Harry Latham Potterne  Wiltshire County Cricket League 64
Stuart Bridgen Tonbridge  Kent Cricket League 63
Neville Talbot Enfield  Middlesex County Cricket League 63
Peter Gallichan Davenham  Cheshire County Cricket League 62
Matthew Perilli Marton  North Yorkshire & South Durham Cricket League 60*
Kevin Renecke Hadleigh & Thundersley  Essex League 60
Ricardo de Nobrega Quatt  Shropshire County Cricket League 55
Eranga Rathnayake Woore  North Staffs & South Cheshire League 54*
Wouter Ras Warminster  West of England Premier Cricket League 53
James Day Camberley  Surrey Championship 53
Tom Plant Ealing  Middlesex County Cricket League 51
Wandile Nciweni Upper Haugh  Barnsley & District Cricket League 51
Hasith Gamage Blunham  Cambridgeshire & Huntingdonshire Premier League 50*
Wandile Nciweni Upper Haugh  South Yorkshire Cricket League 50

 

 

Bowling

 

NameClubLeagueBowling
Sangeeth Cooray Morley  Bradford Premier Cricket League 7-17
Obus Pienaar Netherfield  Northern Premier Cricket League 6-20
Benjamin van Niekerk Burscough  Liverpool & District Cricket Competition 5-6
Roshan Jayatissa Tudhoe Durham Cricket League 5-14
Josh Henry Wembdon  West of England Premier Cricket League 5-27
Brady Barends Padiham  Ribblesdale Cricket League 5-33
Kiel van Vollenhoven Bilton  Airedale & Wharfedale Senior Cricket League 5-41
Anthony Quinn Barns Green  West Sussex Invitation Cricket League 4-11
Jakob Woodhouse Beacon  Shropshire County Cricket League 4-18
Mitchell Todd Vauxhall Mallards  East Anglian Premier Cricket League 4-26
AJ Jacobs Nutbrook  Derbyshire County Cricket League 4-39
Jancan Adams Great & Little Tew  Home Counties Premier Cricket League 4-43
Wandile Nciweni Upper Haugh  South Yorkshire Cricket League 4-63

  

 Follow all our news and views on twitter @cricketagency


 

 

 

 
Archived News
View all archived news stories